Fed Traders | Güvenilir mi? Fed Traders kime ait? Fed Traders Şikayet!

Emtialar

Emtialar, ticari mallardır ve forex piyasasında işlem yapılabilen dünyanın en büyük finans piyasasıdır. Özellikle altın, gümüş ve petrol gibi yatırım araçları, Fed Traders Yatırım bünyesinde işlem yapabileceğiniz başlıca emtialardır.

 

Bir yatırımcı gelecekte altın fiyatlarının artacağına inanarak altın yatırımı olarak satın almayı tercih edebilir. Altının işlem kodu XAUUSD'dir. Örneğin, XAUUSD fiyatı 1250 dolar ise, bu demektir ki bir ons altının değeri 1250 dolardır. Yatırımcılar aslında bir ticaret yaparak altının değerini Amerikan dolarına karşı oynamaktadır. XAUUSD fiyatının yükseleceğine, yani altının Amerikan dolarına karşı değer kazanacağına inanıyorsak, uzun pozisyon açarız.

 

Bir kişi XAUUSD fiyatının düşeceğine inanıyor, yani altının ABD doları karşısında değer kaybedeceği anlamına geliyor. Fiyat hareketinin iki yönünden kar elde etmek için bir satış emri açarlar.

 

Brent petrol, WTI veya doğalgaz gibi petrol ürünlerinin Amerikan Dolar'a karşı değerlerine yatırım yapılır. Yatırımcılar, petrol fiyatlarının yükseleceğini veya düşeceğini düşünürlerse, alım yönünde veya satış yönünde işlem yaparlar. Böylelikle, fiyatlar her iki yönde de hareket ettiğinde kazanç elde etme şansı vardır.